Güvenlik Etiketleri

Kopan, kırılgan ve void etiket

Güvenlik etiketlerinde kırılgan ve void etiket çeşitlerimizin yanı sıra özel kesim güvenlik etiketi de yapmaktayız

Kırılgan etiket türünü yapıştırıldığı yerden çıkarmaya çalıştığınızda küçük parçalar halinde dağılmaktadır ve yapıştırıldığı yerden kaldırıldığında kalıntı bırakmaktadır. Bu özelliğinden dolayı da özellikle  bilgisayar ürünlerinde olmak üzere elektronik ürünlerin tamirlerinde garantilerini takip etmek amacı ile kullanılmaktadır. Etiketin yapıştırıldığı yerden kaldırılması ürünün garantisinin son bulduğu anlamına gelmektedir.En sık kullanılan güvenlik etiketi çeşitlerindendir.          

Void etiket ise sert, yüzeyi parlak malzemelerden oluşmaktadır (metalik renkte). Plastik bazlı etiket çeşitlerinden biri olan Void Etiket, esnek değildir, kolay bir şekilde yırtılmaz ve suya, neme, ısı, ışığa karşı dayanıklıdır. Void etiket çeşitleri yapıştırıldığı yüzeyden çıkartıldığı taktirde o bölgede (yüzeyde) bir iz bırakarak etiketin söküldüğünü ve adını da aldığı şekilde geçersiz olduğunu belirtir. Yüzeyde kalan iz istenilen yazılarda yapılabilir fakat bu talep maliyetlidir, bunun için özel üretime girilmesi gerekmektedir. Hali hazırda VOID yazısı bulunan etiketler ya da kutu şeklinde kalıntı bırakan çeşidi piyasada sıklıkla kullanılan standart olan güvenlik etiketi çeşitlerindendir.

Güvenlik etiketleri parlak olduğu için barkod okuyucular bu etiketler üzerinden barkod ve kare kodları okurken zorlanabilirler. Bu özelliği göz önünde bulundurarak kullanılmasında fayda olacaktır.

Otomotiv etiketleri, para kasası etiketleri, sayaç etiketi, atm etiketleri  vb olarak kullanılır.

guvenlik-etiketi2
guvenlik-etiketi3
guvenlik-etiketi5
Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?